UNIVERZITET CRNE GORE

Distance Learning platforma Univerziteta Crne Gore

by Moodle CISUCG -

Poštovani korisnici,

Kao i u prošlom semestru, Distance Learning platforma https://dl.ucg.ac.me je dostupna kao pomoć u organizaciji nastave.

Studenti koji nisu dobili kredencijale, iste mogu dobiti preko sajta https://aktivirajnalog.edu.ucg.ac.me . Sve što je potrebno je da student popuni formu, a korisnički podaci će studentu biti poslati SMS-om na uneseni broj telefona. Ovim putem dobijate istovremeno email adresu na edu.ucg.ac.me domenu, znači ako ste, na primjer, dobili username marko.markovic, vaša nova mejl adresa je marko.markovic@edu.ucg.ac.me. Na portal se logujete se korisničkim imenom i lozinkom koji ste dobili (u ovom slučaju marko.markovic i dobijeni password (studentski kod)).

Ukoliko se prvi put prijavljujete na DL platformu, neophodno je da prilikom uspješne prijave popunite profil i postavite vašu akademsku e-mail adresu kao kontakt. Server će nakon potvrde poslati na taj mejl link sa aktiviranjem profila.

Ukoliko imate problem prilikom aktivacije naloga ili korištenja DL platforme, molimo vas da se obratite administratorima na vašim jedinicama kako bi smo vam u što kraćem periodu izašli u susret.

U narednoj tabeli se nalazi spisak administratora po fakultetskim jedinicama sa email kontaktom.

 

Jedinica

IT administrator

email IT administratora

Biotehnički fakultet

Marijana Maksimović

mmarijana@ucg.ac.me

Ekonomski fakultet

Vuk Krstajić

vuk@ucg.ac.me

Elektrotehnički fakultet

Milan Jovanović

zico@ucg.ac.me

Fakultet za turizam i hotelijerstvo

Vladan Vuković

vladan.izbm@ucg.ac.me

Fakultet političkih nauka

Mladen Vukašinović

mladen@ucg.ac.me

Filološki fakultet

Dalibor Vukotić

dalibor@ucg.ac.me

Filozofski fakultet

Vasko Milatović

vaskom@ucg.ac.me

Građevinski fakultet

Vlado Kapor

kapor@ucg.ac.me

Institut za biologiju mora

Vladan Vuković

vladan.izbm@ucg.ac.me

Mašinski fakultet

Milan Čabak

milan@ucg.ac.me

Medicinski fakultet

Marko Joksović

marko@ucg.ac.me

Metalurško-tehnološki fakultet

Dejan Kastratović

dkastratovic@ucg.ac.me

Pomorski fakultet

Ana Babović

ana.ba@ucg.ac.me

Pravni fakultet

Ivan Simonović

ivans@ucg.ac.me

Prirodno matematički fakultet

Igor Ivanović

igori@ucg.ac.me

Fakultet za Sport

Danilo Tošić

danilot@ucg.ac.me

Arhitektonski fakultet

Balša Femić

balsa@ucg.ac.me

 

Takođe, na platformi je dodat novi alat za uspostavljanje videkonferencijskog sistema BigBlueButton Image.

BigBlueButton (BBB) Image je open source videokonferencijski sistem koji posjeduje sve funkcionalnosti koje se očekuju od videokonferencijskog alata te se godinama koristi kao vodeća zamjena za komercijalna rješenja poput Adobe Connect-a.

Na ovaj način se značajno pojednostavljuje organizacija nastavnih aktivnosti i nastavnici i studenti imaju na raspolaganju virtuelnu učionicu gdje je moguće organizovati sve aktivnosti od održavanja video predavanja, uploada nastavnih materijala, održavanja kolokvijuma i testova, anketa, kao i niza drugih aktivnosti...

Za sva pitanja oko korištenja BBB sistema, možete se obratiti administratorima na jedinicama Univerziteta Crne Gore navedenih u gore objavljenoj tabeli.



Course categories

CIS (3)